![Στο Παλαιό Ελαιουργείο μεταφέρεται η συναυλία με τη Φωτεινή Δάρρα & τον Γιώργο Παπαχριστούδη 1 δαρρα 1](https://aisxylia.gr/wp-content/uploads/2021/08/δαρρα-1.jpg)
Στο Παλαιό Ελαιουργείο μεταφέρεται η έναρξη του Φεστιβάλ Αισχύλεια 2021 με τη Φωτεινή Δάρρα και τον Γιώργο Παπαχριστούδη.
Η εναρκτήρια συναυλία, που είχε προγραμματιστεί για τον Αρχαιολογικό Χώρο, θα λάβει χώρα στη μεγάλη σκηνή του Παλαιού Ελαιουργείου, στις 22 Αυγούστου, στις 20:30.
Η μεταφορά έγκειται στον εξαιρετικά μειωμένο αριθμό θεατών, που επιτρέπεται εντός του Αρχαιολογικού Χώρου, σε σχέση με το αυξημένο ενδιαφέρον του κοινού, που επιθυμεί να παρακολουθήσει τη μουσική παράσταση.
Σημειώνεται, πως η συναυλία είναι δωρεάν, με δελτίο εισόδου, το οποίο μπορείτε να λάβετε από τις 18 Αυγούστου στα σημεία προπώλησης εισιτηρίων.